Історія ансамблю

By
29 Травня 2016

ТВОРЧА ХАРАКТЕРИСТИКА НАРОДНОГО АНСАМБЛЮ ТАНЦЮ “ГОРИЦВІТ” ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ІМ. Д. ГАЛИЦЬКОГО

 

Лауреат всесвітніх, міжнародних та всеукраїнських  фольклорних фестивалів та конкурсів, дипломант ХІІ та ХІІІ Всесвітніх фестивалів молоді та студентів у містах Москві та Пхеньяні ( 1985р.,1989 р.), володар  найпрестижнішої нагороди Радянського Союзу – премії «Ленінського комсомолу»

( 1985 р.), володар « Золотого Кольє» та « Срібної чаші» на фестивалях- конкурсах серед 44 країн світу у французькому місті Діжон (1991 р. та 1996 р.), переможець фестивалю конкурсу ім. Я. Чуперчука (2006 р.),  дипломант І  Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені героя України Мирослава Вантуха (2009 р.), переможець Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського у місті Києві ( 2011р.)

Ансамбль народного танцю “Горицвіт” створений у 1975 році при клубі Львівського державного медичного університету. Засновник та головний балетмейстер, незмінний керівник “Горицвіту”-  перший  в Україні володар Всесвітньої премії фольклору «Оскар – 2012» Народний артист України Зенон Колобич.

В складі ансамблю- студенти університету, лаборанти, лікарі, молодь, яка навчається у школах, училищах, коледжах.

Вже перші виступи ансамблю привернули увагу громадськості міста, любителів народного хореографічного мистецтва. Завдяки добре спланованій організаційній та виховній роботі, якісному підбору репертуару, ансамбль виріс до рівня зрілого творчого колективу, якому притаманні вимогливість, дисципліна та висока виконавська майстерність.

З ростом виконавської майстерності прийшло і визнання, і в 1982 році колективу присвоєно почесне звання “Народний”.

Широка географія гастрольних поїздок колективу. В 1982 році “Горицвіт” представляв хореографічне мистецтво України у Данії, в 1983 році — Угорщині, у 1984 — 1985 роках — Польщі, в 1986- Голландії, в 1987 році — Франції та Польщі, у 1988 — Німеччині та Польщі, у 1989 — Німеччині, Франції, Швейцарії та Кореї, в 1990 — Німеччині, Франції та США, у 1991 — Франції, Іспанії, Бельгії та Німеччині, у 1992 — Франції та Бельгії, у 1993 — Бельгія та Німеччині, у 1994 — Бельгії, Франції та Швейцарії, у 1995 — Німеччині та Франції, у 1996 — Бельгії, Іспанії, Франції, у 1997 — Бельгії та Іспанії, у 1998 — Іспанії, португалії, у 1999 — Польщі, у 2000 — Греції, Іспанії, 2001 — Іспанії, Німеччині, Канаді, США, у 2002- Іспанії, у 2004 — Франції, у 2006 — Голландії, Бельгії, Іспанії, Франції, 2007 — Угорщина,  2008 — Чеська республіка, 2009 — Греція, Румунія, 2010 — Італія,  2011 – Болгарія, 2012 – Італія, Болгарія, 2013- Італія, 2014-Франція,  2015- Італія,  2016 – Франція.

Швидко минають роки, непомітно проходять репетиції, з кожним роком додається все більше та більше майстерності та авторитету.

“Горицвіт” – частий та бажаний гість багатьох міст та селищ України. Дарував своє мистецтво колектив на різноманітних сценах малих і великих, високо в горах та на рівнинах, в старовинних замках та новобудовах, на сценах річок, каналів та озер, на прекрасній сцені Палацу “Україна” у м. Києві, Львівському оперному театрі, на палубі крейсера “Сагайдачний”. І незалежно де виступає “Горицвіт” – аматори його завжди вкладають у танець усю свою майстерність, зачарованість рідним мистецтвом, свою душу та серце.

В репертуарі колективу понад 25 танців. Основне місце в ньому займають танці України, її регіонів, що  багаті своєю культурою. Переважно це цілі хореографічні композиції: “Козацькі ігри”, “Ужанський весільний”, “Рахівчанка”,  волинська полька “Муха” та жартівливий танець “Кумоньки”. Для більшої достовірності аматори намагаються шити костюми в тій місцевості, звідки походить танець.

Танці, поставлені керівником ансамблю, Народним артистом України Зеноном Колобичем, відрізняються зрілою виконавською майстерністю, професійною віртуозністю, чіткістю композиційних рішень, який виховав не одну плеяду не просто танцюристів, а людей по-справжньому захоплених мистецтвом та творчістю. До речі, керівник ансамблю неодноразово проводив семінари на запрошення керівників канадського ансамблю, українського-колективу “Дніпро”, проводив їх також в містах Торонто, Оттаві, школі мистецтв у м. Ріджайні. Після цього колектив “Дніпро” мав змогу представити своє мистецтво у містах України — Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі та інших. Зустрічався колектив “Дніпро” і з учасниками ансамблю “Горицвіт” у Львові, де не тільки давав свої концерти, а й проводив спільні репитиції та виступи.

В даний час “Горицвіт” – це не тільки 80 чоловік основного складу, а й 150 дітей підготовчих груп, з якими займаються висококваліфіковані фахівці, виховані під керівництвом художнього керівника Зенона Колобича.

Історія ансамблю знає багато приємних нагород. І одна з них — в 1991 році «Золоте Кольє» переможця єдиного фестивалю-конкурсу в Європі серед 44 країн світу у французькому місті Діжон, де 6000 глядачів ще довго та бурхливими аплодисментами після тривалого виступу колективу не відпускали його зі сцени, а тільки скандували “Юкрейн- свобода і золото”. Це було 2 вересня, якраз в перші дні становлення незалежної Української держави. Виявляється багато глядачів не хотіли вірити, що ансамбль самодіяльний, а не професійний, що виступають у ньому справжні медики — студенти або вже лікарі. А коли в розмовах з виконавцями переконалися, що таки мають справу з аматорами, не приховували свого захоплення та поваги.

З 1982 року по 2013 рік колектив “Горицвіт” побував ще в багатьох країнах Європи. Дарував своє мистецтво не тільки на великих сценах таких міст як Брюсcель, Марсель, Діжон, Олорон, Гамбург, Фрайбург, Тертр, Женеві, Берні та інших, а й на різноманітних святах міст, селищ, на святах або й просто концертах в коледжах, школах, дитячих установах, будинках для пристарілих людей, в закладах для людей з різноманітними вадами.

На державному рівні відзначено працю Зенона Колобича як головного балетмейстера заключного концерту творчих звітів майстрів культури і мистецтв Львівщини, участь в яких брав ансамбль “Горицвіт” та сцені Національного Палацу “Україна” м. Київ (1999, 2001 рр.), який був нагороджений орденом  “За заслуги” ІІІ ступеня.

У 2006 році ансамбль “Горицвіт” бере участь у святковому концерті для делегатів з’їзду профспілок України у м. Києві, а також стає переможцем обласного фестивалю-конкурсу хореографічних колективів ім. Я. Чуперчука (м. Львів), у 2007 році — переможець ІІ туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського (м.Київ), у 2009 році — дипломант І  Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені героя України Мирослава Вантуха.

2010 рік крім семи фестивалів які відбувалися в Італії, “Горицвіт” приймає участь у заходах присвячених відзначенню Дня Державного Прапора України в місті Кастровілларі під патронатом генерального консульства України, де отримали високу оцінку керівництва владних структур, а також широкої громадськості південних областей Італії та позитивний медійний резонанс.

У 2011 році ансамбль «Горицвіт» став переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського у місті Києві, де здобув І місце.

У 2014 році  стали переможцями 3 туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського у місті Києві, де здобув І місце у номінації ”D”.

У  2016 році ансамбль «Горицвіт» отримав “Гран-прі” на  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі Героя України Мирослава Вантуха у дорослій віковій категорії.

Проведення ЄВРО -2012 стало визначною подією для нашої країни.  Народний ансамбль танцю  «Горицвіт» приймав участь у багатьох творчих проектах та культурних програмах міста Львова.  Основним виступом був концерт на великій сцені біля Міської ради, який тривав півтора години. Після проведення ЄВРО -2012 Міський голова Андрій Садовий  нагородив ансамбль дипломом « За успішну організацію та проведення культурно-мистецьких заходів під час фінальної частини чемпіонату Європи 2012  з футболу та любов до міста Львова». Ансамбль “Горицвіт” постійний учасник усіх концертів та  святкувань, які проводяться у нашому місті та області.

«Горицвіт» – цілюща рослина, яка лікує серце. Гарно цвіте він: далеко-далеко видніє серед весняного, рудого ще степу велика жовто-гаряча квітка з тремкими, схожими на язики вогню пелюстками. Яскраве мистецтво ансамблю медиків вабить кожного, кого цікавлять скарби народної творчості. Як і квітка «горицвіт», так  ансамбль «Горицвіт» не тільки повертає людям здоров’я, а й несе до них красу, багату культуру та звичаї українського народу!